ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

اضافه وزن در مادران

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه بیماری های رایج

اضافه وزن در مادران

اضافه وزن در مادران، عامل اختلال رفتاری در فرزندان پسر

بر اساس تحقیقات انجام ‌شده ثابت شده است که اضافه وزن و چاقی در زنان باردار، باعث بروز اختلالات رفتاری در فرزندان پسر می‌شود‌. این تحقیقات به سرپرستی دکتر باربارا آرام از مدرسه‌ی پزشکی دانشگاه کالیفرنیا انجام گرفته است. او در این مورد گفته است که آگاهی زنان در مورد حفظ وزن مناسب پیش از بارداری، باعث حفظ سلامت و تندرستی فرزندان در دوران بارداری و پس از آن می‌شود.

این مطالعات تا کنون نشان دهنده‌ی این است که میان اضافه وزن مادران باردار و بروز اختلالات رفتاری، بیش فعالی و نقص توجه در نوزاد متولد شده ارتباط تنگاتنگی یافت می‌شود.

بر اساس تحقیقاتی که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا انجام گرفته است، در گزارشی ثابت شده است که از هر ۱۰۰ زنی که در دوران باروری به سر می‌برند، ۱۵ نفر از آن‌ها با مشکل اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اضافه وزن در مادران

همچنین عده‌ای از دانشمندان پرونده‌‌های بیش از پنج هزار مادر و فرزند را بین سال‌های ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۲ بررسی و مطالعه نمودند. در نهایت به این نتیجه رسیدند که پسرانی که از مادر‌هایی با اضافه وزن در دوران بارداری متولد شده‌اند، در سنین ۹ الی ۱۱ سالگی بیش از هم سن و سال‌های خود به اختلالات رفتاری مانند بیش فعالی دچار شده‌اند.

در این راستا دکتر جولیانا دیردورف  که یکی از محققان اصلی این تحقیقات می‌باشد، عنوان نموده است، پسرانی که از مادران چاق و دارای اضافه وزن به دنیا می‌آیند، نسبت به دختران با شرایط یکسان، آسیب پذیر تر می‌باشند.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

عفونت واژن

تشخیص افتادگی رحم

خارج کردن آی یو دی

تغذیه دوران پریودی

کیست تخمدان چیست؟

نوشته قبلی: کیست تخمدان چیست؟

13 فوریه 2021
واژینوز باکتریایی اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: واژینوز باکتریایی چیست؟

4 آوریل 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم