ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

اضطراب بعد سقط جنین

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه بارداری

اضطراب بعد سقط جنین

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بانوانی که پس از سقط جنین احساس تنهایی و گوشه‌گیری می‌کنند، از اختلال اضطرابی پس از ایجاد حادثه رنج می‌برند. با این مقاله بیشتر با اضطراب بعد سقط جنین آشنا شوید.

اضطراب بعد سقط جنین

تحقیقات روی اضطراب بعد سقط جنین

پژوهش‌های انجام شده در یکی از مدارس پزشکی لندن که بر روی ۱۱۳ مادری که تجربه‌ی سقط جنین داشتند، صورت گرفته، نشان می‌دهد که ۳۸ درصد از بانوان تنها پس از سه ماه از اولین تجربه‌ی تلخ خود، دچار اضطراب پس از حادثه شده‌اند. همچنین این تحقیقات حدود ۴۵ درصد از بانوان را پس از سقط های مکرر، بارداری خارج از رحم و سایر مشکلات این چنینی، دارای علائم این بیماری نشان داد.

بسیاری از کارشناسان، بروز عواملی مانند طلاق، سقط جنین و مرگ نزدیکان را عواملی برای بانوان می‌دانند که باعث ایجاد علائم استرس و فوبیا پس از وقوع حادثه می‌شوند. این عوامل علاوه بر ایجاد چنین حالتی در بانوان، تاثیرات منفی روی روابط فردی، اجتماعی، شغلی و حتی اعتماد به نفس افراد می‌گذارند.

 دکتر جسیکا فرن، از اساتید مدرسه پزشکی لندن و سرپرست این تحقیق معتقد است: متاسفانه هیچ حمایت روحی روانی از بانوانی که سقط جنین می‌کنند، صورت نمی‌گیرد. به همین دلیل این بانوان اغلب با مشکلات افسردگی، اضطراب، اختلالات روانی مختلف و بسیاری از موارد دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکلات در آخر بر مهارت‌های اجتماعی بانوان و همچنین قدرت باروری آن‌ها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

stereees min اپلیکیشن پی وی

نوشته قبلی: تاثیر استرس بر بارداری

22 فوریه 2021
aramesh bardari min اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: آرامش در دوران بارداری

25 فوریه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم