ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

افسردگی پس از زایمان

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه بارداری

افسردگی پس از زایمان

مشاهدات نشان می‌دهند که بیش از یک پنج مادرانی که دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند، بهبود نمی‌یابند و استرس و دلشوره در آن ها باقی می‌ماند. در این مقاله به بررسی دلایل افسرده شدن مادران بعد از زایمان می‌پردازیم.

افسردگی پس از زایمان

دلایل ایجاد افسردگی پس از زایمان

نیمی از مادرانی که بعد از زایمان دچار حالت‌های افسردگی می‌شوند، از مراجعه به پزشک متخصص یا روان شناس سر باز می‎‌زنند. اکثر آن‌ها یک سد بزرگ را مانعی برای این کار می‌دانند.

عدم برخورداری از حمایت‌های اجتماعی کافی می‌تواند یکی از بزرگترین عواملی باشد که این دسته از مادران از مراجعه به پزشک پرهیز کنند.

دکتر بتی پریوات، یکی از اساتید مدرسه پزشکی واقع در کارولینای شمالی معتقد است: نتایجی که ما به دست آوردیم نشان می‌دهد که برخی از مادران از به اشتراک گذاشتن تاثیرات مثبتی که بعد از مراجعه به پزشک داشته‌اند، کوتاهی می‌کنند. عدم انتقال این تجربه می‌تواند یک نکته‌ی منفی برای سایر مادران باشد.

وی افزود: ما در حال تلاش هستیم تا این دسته از مادران با صراحت بتوانند تجارب خود را با دیگران در میان بگذارند.

پژوهشگران مدرسه پزشکی دانشگاهی واقع در کارولینای شمالی، با مطالعه بر روی ۲۱۱ مادری که در طی ۳ سال گذشته زایمان کرده بودند، توانستند سوالاتی را درباره‌ی افسردگی پس از زایمان از آن‌ها بپرسند. نتایج این تحقیق جالب بود و نشان داد که بیش از ۵۰ درصد از شرکت کنندگان، با علایمی از افسردگی دست و پنجه نرم کرده‌اند ولی هیچگاه به پزشک مراجعه نکردند. بیش تر از یک سوم بانوان از حمایت‌های ناکافی در جامعه ناراضی بودند.

دکتر پریوات اینطور ادامه داد: تحقیقات ما اهمیت وجود یک شبکه‌ی حمایت اجتماعی از مادران، پس از زایمان را به خوبی نشان می‌دهد.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

عفونت واژن

تشخیص افتادگی رحم

خارج کردن آی یو دی

تغذیه دوران پریودی

aramesh bardari min اپلیکیشن پی وی

نوشته قبلی: آرامش در دوران بارداری

25 فوریه 2021
saratan min اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: بارداری بعد از سرطان سینه

27 فوریه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم