ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

تاثیر استرس در عقب افتادن پریود

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه پریود

تاثیر استرس در عقب افتادن پریود

امروزه با گسترش مشکلات اقتصادی و ایجاد سختی در گذران زندگی، استرس و اضطراب زندگی اکثر افراد را تحت تاثیر قرار داده است. از طرفی با وجود پیشرفت علم پزشکی، مشکلات زنان همچنان رو به افزایش است. یکی از معمول ترین مشکلات عقب افتادن پریود است. به همین دلیل از سوالات رایج بانوان این است که آیا استرس می تواند دلیل این مشکل باشد؟ به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تاثیر استرس در عقب افتادن پریود، به طور کامل آشنا کنیم.

تاثیر استرس در عقب افتادن پریود

تاثیر استرس در عقب افتادن پریود

امروزه صحبت های بسیار زیادی در رابطه با استرس و تاثیر آن در عقب افتادن پریود می شود. باید گفت که متاسفانه این دو مشکل ارتباط کاملا مستقیمی با یکدیگر دارند. سیکل دوران قاعدگی میانگین ۲۸ روز می باشد. در صورتی که تعداد روزهای آن ۷ روز کم شود. می توان گفت که عقب افتادن پریودی اتفاق افتاده است. عوامل متعددی از جمله ورزش، تغذیه، اختلال در خواب و … می تواند روی آن تاثیر داشته باشد. اما از معمول ترین عوامل موثر در این تاخیر، استرس های مزمن است که، می تواند این تاخیر را تا ماه ها افزایش دهد.

وجود استرس در زندگی های امروزی امری اجتناب ناپذیر است. اما در صورت افزایش بیش از حد اضطراب و استرس، می تواند زندگی و سلامت انسان را دچار اختلال و ناراحتی نماید. از آنجایی که استرس موجب از بین رفتن تعادل هورمون ها می شود. عقب افتادن پریود از جمله اختلالات جسمی ناشی از استرس می باشد.

تاثیر استرس در عقب افتادن پریود

کنترل استرس به منظور پیشگیری از اختلال در پریود

خواب کافی: افراد بالغ نیاز به ۶ تا ۸ ساعت خواب با کیفیت و کافی در طول شبانه روز دارند.

بی خوابی های طولانی مدت در صورتی که تکرار شوند، می توانند تعادل هورمونی را در بدن از بین ببرند. که در نهایت موجب عقب افتادن پریود، می شود.

ریلکسیشن: ریلکس کردن و دست یافتن به آرامش درونی، تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس دارد. به همین دلیل می تواند در پیشگیری از تاخیر پریودی نیز موثر باشد. از جمله کارهایی که می تواند در این کار به شما کمک کند می توان به انجام کارهای مورد علاقه، گوش دادن به موسیقی، ماساژ، شنا و … اشاره نمود.

عدم استفاده از الکل و کافئین: استفاده نمودن از الکل و کافئین موجب افزایش هورمون کورتیزول در بدن می شود. به همین دلیل معمولا افرادی که روزانه قهوه مصرف می کنند. استرس زیادی را در طول زندگی خود تجربه می نمایند. از آنجایی که استرس در این افراد نسبتا بالا می باشد. معمولا به اختلال در سیکل قاعدگی نیز دچار می شوند. به همین دلیل کنترل مصرف الکل و کافئین می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس افراد داشته باشد.

نکته: برای جلوگیری از تاثیر استرس در تاخیر پریودی، بهتر است ابتدا دلایل استرس را در زندگی شناسایی نمایید. سپس برای از بین بردن دلایل استرس اقدام کنید. مشورت با روانشناسان می تواند در درمان سریع تر استرس به شما کمک نماید.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

صفر تا صد استفاده از کاپ قاعدگی

نوشته قبلی: صفر تا صد کاپ قاعدگی

19 ژانویه 2021
آیا آمنوره اولیه و آمنوره ثانویه قابل درمان است؟

نوشته بعدی: آیا آمنوره اولیه و آمنوره ثانویه قابل درمان است؟

26 ژانویه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم