ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

تاثیر اسپند بر پریودی

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه دارو های گیاهی

تاثیر اسپند بر پریودی

امروزه به دلیل مشکلات آب و هوایی، نحوه زندگی و تغذیه در روند پریود بانوان اختلالات رایجی مانند عقب افتادن و یا جلو افتادن پریود وجود دارد. که استفاده نمودن از گیاهان دارویی می تواند تا حد زیادی این اختلال را تنظیم نماید. اما یکی از سوالات رایج در میان بانوان این است که، آیا خوردن اسپند می تواند موثر باشد؟ در این باره نتایج عملی وجود ندارد. اما بسیاری از افراد بر این باور هستند که اسفند در این روند موثر است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تاثیرات خوردن اسفند بر پریود، بیشتر آشنا کنیم.

تاثیر اسپند بر پریودی

تاثیرات خوردن اسپند بر تنظیم پریود

گیاهان دارویی از خواص بسیار زیادی برخوردار می باشند، که اسپند نیز جزو این گیاهان می باشد. آلکالوئیدهای گروه بتا کربولین و تانن از جمله موادی است که در گل و دانه های اسپند یافت می شود. که می توانند در تنظیم نمودن چرخه قاعدگی بسیار موثر باشند. به همین دلیل اگر می خواهید روند پریودی خود را تنظیم نمایید.    

می توانید هر شب قبل از خواب، ۳ تا ۴ عدد از دانه اسپند را میل کنید. سعی کنید برای دستیابی به نتیجه قطعی خوردن اسپند را تا ۴۰ شب تکرار نمایید.

تاثیر خوردن اسپند بر پریودی

تلخی بیش از حد دانه های اسپند از معایب آن به شمار می رود. اما از آنجایی که نیاز به جویدن دانه ها نمی باشد. همچنین می توانید پس از قورت دادن دانه ها، یک لیوان آب میل نمایید. می توانید به راحتی این روند درمانی را کامل کنید. از طرفی طبع اسپند بسیار گرم می باشد. به همین دلیل می تواند برای پریودی مناسب باشد. اما بسیاری از افراد پس از خوردن اسپند دچار مشکلاتی مانند معده درد، تهوع، استفراغ و … می شوند. در این صورت بهتر است با پزشک مشورت نموده و روش دیگری را برای تنظیم پریود انتخاب نمایند.

قبل از مصرف اسپند نیاز است آن را بشویید. اما برای این کار نیاز به چند بار شستن آن نیست. برای خوردن آن کافی است آن را یک بار آبکشی نموده و سپس در برابر نور خورشید قرار دهید تا خشک شود. در نهایت می توانید آن را مصرف کنید.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

irregular periods e1576682304506 اپلیکیشن پی وی

نوشته قبلی: تنظیم نامنظمی قاعدگی با درمان های خانگی

15 ژانویه 2021
درمان تنبلی تخمدان

نوشته بعدی: درمان خانگی تنبلی تخمدان

25 مارس 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم