ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

تاثیر طب سوزنی بر پریودی

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه نکات عمومی

تاثیر طب سوزنی بر پریودی

طب سوزنی چه تأثیری بر کاهش درد‌های قاعدگی دارد؟

برای کاهش درد‌های قاعدگی یا همان پریود راهکار‌های متفاوتی ارائه شده است. اما در این میان طب سوزنی می‌تواند تا ۵۰ درصد مدت زمان و شدت درد‌های قاعدگی را کاهش دهد. به طور کلی بر اساس تحقیقات ثابت شده است که بیش از ۹۵ درصد زنان جهان از درد‌های قاعدگی رنج می‌برند. از این رو ارائه‌ی راهکاری مؤثر جهت کاهش این درد‌ها می‌تواند مشکل بسیاری از زنان را رفع نماید.

درد‌های پریودی را می‌توان به دو دسته تقسیم نمود. این دو گروه عبارت اند از:

گروه اول درد‌هایی را شامل می‌شود که علت خاصی نداشته و به طور طبیعی در دوران پریودی بروز پیدا می‌کنند.

گروه دوم درد‌هایی را شامل می‌شوند که عامل پاتولوژیک دارند. برای مثال می‌توان به فیبروئید رحمی یا آندومتریوز اشاره کرد.

تحقیقات یکی از دانشمندان مطرح آمریکایی به نام دکتر مایکل آرمور، ثابت نموده است که طب سوزنی می‌تواند تا ۵۰ درصد این دردها و مدت زمان آن‌ها را کاهش دهد. این تحقیقات بر روی بیش از ۷۵ زن با سنین بین ۱۸ تا ۴۵ سال انجام گرفته است.

تاثیر طب سوزنی بر پریودی

در این تحقیقات افراد مورد آزمایش را به طور تصادفی به دو گروه فرکانس بالا و فرکانس پایین تقسیم نمودند. علت این تقسیم بندی استفاده از روشی در طب سوزنی به نام الکترو ساکارکون می‌باشد. در این روش طب سوزنی، جریان الکتریسیته میان سوزن‌ها جریان پیدا کرده و درد را کاهش می‌دهد. در گروه بندی انجام شده یک گروه را با فرکانس بالا و گروه دیگر را با فرکانس پایین جریان الکتریکی مورد آزمایش قرار دادند.

در گروه اول آزمایش به کمک طب سوزنی از همان ابتدای آغاز پریودی به مدت یک هفته انجام گرفت و در گروه بعدی بین هر دوره‌ی پریودی افراد هر ۷ تا ۱۰ روز این درمان را انجام دادند. بر اساس نتایج دکتر آرمور یاداور شد که درمان در افرادی که درد‌های شدید تری داشته‌اند مؤثر تر واقع شده و کیفیت زندگی این افراد را بهبود بخشیده است. با این حال برای تبدیل این روش به یک روش علمی درمانی باید مطالعات بیشتری در زمینه‌ی درمان با طب سوزنی انجام شود.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

عفونت واژن

تشخیص افتادگی رحم

خارج کردن آی یو دی

تغذیه دوران پریودی

تخمک گذاری

نوشته قبلی: تخمک گذاری

9 مارس 2021
آی یو دی غیر هورمونی

نوشته بعدی: آی یو دی غیر هورمونی

26 مارس 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم