ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

خارش واژن بعد از قاعدگی

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه بهداشت بانوان

خارش واژن بعد از قاعدگی

با توجه به تغییرات هورمونی که در هر دوره قاعدگی در بدن بانوان رخ می دهد. بدن آن ها واکنش های متفاوتی در برابر این تغییرات از خود نشان می دهد. که از انواع این واکنش ها می توان به خارش واژن بعد از قاعدگی اشاره نمود. لایه ای پوشاننده سطح دستگاه تولید مثل بانوان را از درون رحم تا انتهای واژن می پوشاند. که در هر قسمت از آن وظیفه ای را بر عهده دارد و با توجه به وظایف تغییر شکل می دهد. به طور مثال در قسمت واژن این لایه پوشاننده به شکل سنگفرشی چند لایه شاخی درآمده و قسمت بیرونی لبیاهای کوچک را پوشش می دهد. در زمان قاعدگی این مخاط نیز تحت تاثیر تغییرات هورمون واکنش های متفاوتی از خود بروز می دهد. که از نشانه های آن خارش واژن بعد از قاعدگی است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با خارش واژن بعد از قاعدگی و درمان آن، بیشتر آشنا کنیم.

خارش واژن بعد از قاعدگی

علت خارش واژن بعد از قاعدگی

خارش واژن در زمان قاعدگی و یا بعد از آن می تواند به دلیل تغییرات هورمونی در بدن بانوان باشد. به همین ممکن است بسیاری از بانوان به آن دچار شوند. از طرفی عوامل متعددی وجود دارند که می توانند در ایجاد این مشکل تاثیرگذار باشند. از آنجایی که تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی می تواند التهابات را در این قسمت از بدن افزایش دهد. ممکن است در فرد ایجاد خارش نماید. معمولا افرادی که از قرص های ضد بارداری استفاده   می نمایند و در دوران بارداری یا یائسگی هستند بیشتر با این مشکل روبرو هستند. از طرفی استفاده نمودن از برخی وسایل بهداشتی مانند نوار بهداشتی، تامپون، محافظ روزانه و … می تواند حساسیت زا بوده و موجب خارش واژن بعد از قاعدگی شوند.

خارش واژن بعد از قاعدگی

درمان خارش واژن بعد از قاعدگی   

در صورتی که به این خارش دچار شدید، بهتر است به پزشک زنان مراجعه نمایید. از آنجایی که این خارش     می تواند به دلایل مختلفی رخ می دهد. برای درمان آن نیاز است تا دلایل ایجاد خارش واژن در زمان قاعدگی و بعد از آن را رفع نمایید. به طور مثال اگر در صورت پوشیدن لباس زیر حساسیت زا به این خارش دچار شده اید، بهتر است از لباس زیر نخی استفاده نمایید. تا زمانی که این مشکل به طور کامل برطرف شود.

از طرفی پزشک متخصص با بررسی دقیق می تواند دلیل اصلی خارش را تشخیص داده و برای شما پماد، لباس زیر مناسب و یا تامپون مناسب تجویز نماید. توجه داشته باشید که اگر پزشک علت خارش را تغییرات هورمونی در بدن شما تشخیص دهد. با استفاده از نوار بهداشتی و لباس زیر مناسب می توانید این خارش را درمان نمایید. اما در صورتی که دلیل خارش واژن مشکلاتی مانند التهاب و عفونت واژن تشخیص داده شود. جهت درمان نیاز به معاینات دقیق تری می باشد. که پس از آن با توجه به شدت عفونت پزشک روش های درمانی متفاوتی را تجویز می نماید.

 

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

tarasho اپلیکیشن پی وی

نوشته قبلی: دلایل ترشحات زیاد واژن و راه های درمان

28 ژانویه 2021
ofonaatt min اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: عفونت رحم چیست؟

15 فوریه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم