ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه دارو های گیاهی

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع : – دوران پریودی برای هر خانمی متفاوت است و علائم آن در صورت شدید بودن می تواند باعث ناراحتی فرد شود و یا اجازه ندهد که به کارهای روزمره خود برسد. گاهی علائم وجود دارند اما به دلایل مختلف پریودی شروع نمی شود و اگر این مدت طولانی شود فرد را کلافه می کند. بعضی وقت ها نیز برنامه ای دارید که می خواهید زودتر پریود شوید. خوشبختانه قبل از نیاز به مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای شیمیایی روش های خانگی و داروهای گیاهی وجود دارند که می تواند به شروع شدن پریودی شما اومایی عزیز کمک کند. در این مقاله مواد گیاهی و ورزش هایی که به زودتر پریود شدن شما کمک می کند را معرفی می کنیم. پس با ما همراه باشید.


داروی گیاهی برای پریود شدن سریع


انواع داروی گیاهی برای پریودی به منظور آغاز خون ریزی ماهانه و حتی درمان بی نظمی های قاعدگی مورد استفاد قرار می گیرند و بر اساس منابع طب سنتی در بسیاری از موارد بسیار تاثیر گذار نیز خواهند بود. نکته بسیار مهم آن است که قاعدگی زمانی روی خواهد داد که سطح هورمون پروژسترون به هر دلیل از جمله استفاده از انواع داروها و یا حتی مصرف داروهای گیاهی برای قاعدگی، افت کند. افت پروژسترون به معنای شروع خون ریزی ماهانه است. به همین دلیل مصرف دارو های گیاهی برای پریود شدن بدون تجویز پزشک متخصص طب سنتی  می تواند با ایجاد اختلال در تعادل هورمونی بدن شما، منجر به بدتر شدن وضعیت و بی نظمی هرچه بیشتر قاعدگیتان گردد.

همچنین درصورتی که علت تاخیر در قاعدگی مربوط به بارداری باشد، مصرف داروی گیاهی برای قاعدگی ممکن است سبب سقط جنین گردد اما نه در تمامی مواقع!

بنابر تمامی این دلایل توصیه می کنیم که اگر پریود شما عقب افتاده است و یا به علت بی نظمی قاعدگی تصمیم دارید که از داروی گیاهی برای پریود شدن سریع استفاده کنید، ابتدا این موضوع را با پزشک متخصص زنان درمیان بگذارید.

۱- زنجبیل 

ازجمله داروهای گیاهی برای پریودی می توان به زنجبیل اشاره کرد. درحقیقت زنجبیل سبب شروع انقباضات رحمی شده که خود می تواند سبب ریزش لایه درونی رحم و یا همان اندومتر گردد. گرچه تاکنون تحقیقات علمی از این مساله پشتیبانی نکرده است اما اگر تصمیم دارید که برای پریود شدن زنجبیل بخورید، توصیه می شود چند قطعه زنجبیل تازه را در آب جوش دم کرده و سپس میل کنید.

۲- جعفری

از جمله دیگر داروهای گیاهی برای پریودی می توان جعفری را نام برد. جعفری حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین C و apiol است که به تحریک آغاز انقباضات رحمی کمک می کند. مصرف بسیار بیش از اندازه این گیاه برای بانوان باردار به شدت مضر بوده و ممکن است سبب سقط جنین گردد. جهت استفاده از جعفری به عنوان داروی گیاهی برای باز شدن قاعدگی مقدار زیادی از جعفری تازه را آسیاب کرده، دم و سپس میل کنید.

۳- زردچوبه

این داروهای گیاهی برای پریودی بر روی سطح هورمون استروژن و پروژسترون تاثیر گذاشته و سبب آغاز خون ریزی ماهانه می شود. این یافته هنوز از طریق علمی به اثبات نرسیده است اما چنانچه قصد استفاده از آن را دارید، می توانید زردچوبه را به انواع غذاها، آبمیوه و … اضافه کنید.

۴- زعفران

احتمالا از جمله معروف ترین داروهای گیاهی برای پریودی می توان به زعفران اشاره کرد. دمنوش زعفران علاوه بر آنکه نشاط آور و ضد افسردگی است، قاعده آور قوی نیز محسوب می شود. برای رسیدن به این منظور لازم است مقدار قابل توجهی از آن را ساییده، دم کرده و سپس میل کنید.

۵- گیاه کوهوش سیاه

این گیاه از جمله داروهای معروف در آغاز قاعدگی محسوب می شود اما مصرف آن با داروهای بسیار زیادی تداخل دارد. و برای بیماران قلبی و کبدی به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

در آخر توصیه می شود که قبل از مصرف هرگونه داروهای گیاهی برای پریودی ابتدا این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید. ممکن است علت به تاخیر افتادن قاعدگی شما چیزی جز برهم خوردن تعادل هورمونی بوده و نیاز به اقدامات درمانی دیگری باشد.

۳ ۱ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

درمان سنتی قاعدگی نامنظم

نوشته بعدی: درمان سنتی قاعدگی نامنظم

25 آگوست 2020

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم