ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

درد تخمک گذاری در زنان

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه نکات عمومی

درد تخمک گذاری در زنان

بسیاری از بانوان در زمان تخمک گذاری دچار دردهای شدید و تقریبا غیرقابل تحمل می شوند. که این دردها   می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. به این حالت های ناراحت کننده و دردناک، تخمک گذاری دردناک گفته می شود. که در ادامه قصد داریم شما را با درد تخمک گذاری در زنان و دلایل ایجاد آن، بیشتر آشنا کنیم.

درد تخمک گذاری در زنان

چگونگی درد تخمک گذاری در زنان

درد ناشی از تخمک گذاری معمولا به صورت ناگهانی و شدید در قسمت پایین ناحیه شکمی ایجاد می شود. این درد زمانی رخ می دهد که چرخه قاعدگی و مرحله تخمک گذاری اتفاق می افتد. بسیاری از بانوان این درد را جدی نمی گیرند. زیرا فکر می کنند که دردهای ناشی از تخمک گذاری کاملا طبیعی می باشد. در صورتی که این دردها ممکن است ناشی از مشکلات زنان در آن ها باشد. در صورتی که درد بسیار کمی را در این دوران شاهد بودید، می توانید آن را طبیعی تلقی نمایید. اما در صورتی که این دردها شدت بگیرند و یا در ناحیه پایینی شکم احساس تیر کشیدگی داشته باشید. نمی توانید این دردها را طبیعی بدانید. در این زمان قطعا مشکلات و بیماری های زنان در حال شکل گیری می باشند. که در صورت درمان نشدن می توانند عوارض جدی مانند عدم بارداری را به همراه داشته باشند. به همین دلیل  در صورت بروز این نوع دردها، آن ها را زنگ خطر در نظر گرفته و هر چه سریع تر به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نموده و علائم خود را بازگو نمایید. 

درد تخمک گذاری در زنان

دلایل درد تخمک گذاری در زنان

درد تخمک گذاری در زنان می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. که از معمول ترین دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

آندومتریوز: این بیماری التهابی لوله فالوپ و تخمدان ها را درگیر می نماید. که می تواند موجب درد تخمک گذاری در زنان شود. البته این بیماری علائم دیگری مانند درد هنگام رابطه جنسی، سردرد، یبوست، سرگیجه و … را نیز به همراه دارد.

وجود کیست های تخمدان: از شایع ترین دلایل درد در دوران تخمک گذاری، وجود کیست های تخمدان است. این کیست ها در دوران تخمک گذاری تحت فشار قرار می گیرند. به همین دلیل ممکن است تحریک شده و بترکند یا اینکه کیست جدید ایجاد نمایند. که در هر دو صورت موجب درد در این دوران خواهد شد.

انتقال باکتری ها توسط وسایل پزشکی: در بسیاری از مواقع ممکن است فرد پس از معاینات پزشکی، زایمان و عمل های زنان دچار این دردها شود. در این صورت ممکن است دلیل درد، آلودگی وسایل پزشکی و انتقال باکتری ها توسط آن ها و ایجاد عفونت باشد.

وجود چسبندگی در محل زخم های قبلی: در برخی مواقع فرد ممکن است عمل جراحی مانند زایمان، عمل آپاندیس و … انجام داده باشد. که پس از بخیه زدن زخم ها، محل زخم دچار چسبندگی شده باشند. در این صورت نیز درد تخمک گذاری در زنان رخ می دهد.

وجود عفونت: عفونت معمولا از عوارض بیماری های مقاربتی است. که می تواند درد در دوران تخمک گذاری را به همراه داشته باشد. از جمله بیماری های مقاربتی که می توانند موجب عفونت شوند، می توان به کلامیدیا اشاره نمود. که علاوه بر عفونت درد در زمان تخمک گذاری را نیز به همراه دارد.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

صفر تا صد ترشحات خونی

نوشته قبلی: صفر تا صد ترشحات خونی

12 فوریه 2021
zard min اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: ترشحات زرد واژن

16 فوریه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم