ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

زمان تعویض نوار بهداشتی

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه بهداشت بانوان

در طول عادت ماهیانه ،چند بار باید پد و نوار بهداشتی ام را تعویض کنم؟

هر زن، باید در طول عادت ماهیانه اش بهترین پد های بهداشتی را متناسب با نیاز خود انتخاب کند و هر ۴ ساعت آن را تعویض کند ، مراقبت کردن از مناطق شخصی بدنتان بسیار مهم است, به خصوص زمانی که بدن شما شروع به تغییر میکند.
واقعا مهم است که بدانید چگونه از بدنتان به خصوص مناطق شخصی خود مراقبت کنید ؛ در این مرحله از زندگی,شما باید متناسب با نیازهایتان بهترین پد را انتخاب کنید همچنین بسیار مهم است که بدانید,در طول عادت ماهیانه خود چقدر باید آنها را تعویض کنید.

عادت ماهیانه شما چقدر طول میکشد؟

مدت زمان عادت ماهیانه، برای هر زن متفاوت است ؛ درحالی که برخی از آنها ۲ یا ۳ روز طول میکشد و برخی دیگر از زنها ،دوره طولانی تری دارند که بیشتر از۸ روز طول میکشد.درست مانند مدت زمان عادت ماهیانه ،مقدار خون ریزی و جریان خون در هر زن متفاوت است. براورده شده است که هر زن حدود ۴۰ میلی لیتر خون از دست میدهد.

انواع مختلف پد یا همان نوار بهداشتی مناسب برای دوران عادت ماهیانه:

زمان تعویض نوار بهداشتی

پدهای مختلف و متفاوتی وجود دارد که به طور خاص متناسب با نیاز هر زن طراحی شده است:
  • نوار و پد های بال دار و بدون آن.
  • نوار بهداشتی های شبانه.
  • پدهایی برای استفاده روزانه، با جریان خون معمولی.
  • پد های پنبه ای و مصنوعی. _برای زنان با پوست های حساس.
  • همچنین نوار بهداشتی و پد های معطر و غیر معطر نیز وجود دارد.

در طول روز های آخر عادت ماهیانه خود, میتوانید از شلوار جین استفاده کنید در آن زمان خون ریزی بسیار کم است و قابل مشاهده نیست,بنابراین لباس زیر شما با خون خیس نمیشود.
♦شما باید با توجه به میزان جریان خونتان ،پد بهداشتیان را انتخاب کنید که این اتفاق برایتان نیفتد و شما به پد بهداشتی اضافه نیاز نخواهید داشت.

در طول عادت ماهیانه ، چند بار باید نوار بهداشتی ام را تعویض کنم؟

ـ مهم نیست که جریان خون شما منظم ,متوسط و یا زیاد است. شما باید پد بهداشتیان را هر ۴ ساعت یک بار تعویض کنید.

ـ‌ شما باید به یاد داشته باشید,اگرچه نوار و پد بهداشتی شما خشک و تمیز به نظر برسد ،اما خون در پدشما جاری شده است و با توجه به طراحی پد بهداشتی شما ،خون در آن لخته میشود

ـ وقتیدر زمان مناسب نوار بهداشتی شما تعویض نشود ,میکروارگانیسم ها میتوانند باعث عفونت شوند و بسیاری از خطرات سلامتی را بوجود آورند ؛ اگر جریان و گردش خون شمازیاد باشد,حداقل هر دو ساعت یک بار باید پدهای خود را عوض کنید .

ـ شما همچنین ،باید آگاه باشید که تجمع خون در پد شما با بو همراه است واین طبیعی است بااین حال, شما برای اینکه مطمئن شوید این بو غیرقابل تحمل و متعفن نیست، باید آن را کنترل کنید.

ـ این نوع بوها نشان میدهد که، رشد میکروارگانیسم ها و باکتری ها سریع است ؛ این میکروارگانیسم ها و باکتری ها ،سبب پخش شدن سریع حرارت و رطوبت در پد میشوند.

ـ بهداشت در طول عادت ماهیانه شما اهمیتی ندارد، اگر جریان شما منظم,متعادل یا زیاد باشد ؛ توصیه میشودهرزمان قبل از اینکه پد بهداشتی خود را عوض کنید، ناحیه را کامل شستشو دهید,قبل از قرار دادن پد جدید ناحیه را کاملا خشک کنید.

ـ شما باید پس از استفاده از نوار بهداشتی خود، آن را تعویض کنید و در بسته بندی های پد جدید تا کنید و قرار دهید,به هیچ وجه پد های خود را در توالت قرار ندهید, زیرا آنها تجزیه نمیشوند و میتوانند لوله کشی را خراب کنند.

ـ همچنین، نوار به محیط زیست آسیب می رساند به همین دلیل است که، باید آنها را درقوطی و سطل های زباله بازیافت کنید همیشه به یاد داشته باشید که، مراقبت از بدن به خصوص منطقه خصوصی شما واقعا مهم است.

ـ اگرشما ازهر تغییراتی آگاه باشید، مخصوصا تغییراتی که به عادت ماهیانه ی شما مربوط میشود، بلافاصله به دیدن یک متخصص بروید تامتوجه شوید که آیا آنها طبیعی هستند یا نه.

بهداشت زنان:  https://en.wikipedia.org/wiki/Women%27s_health 

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

۱۲نکته بهداشتی

نوشته قبلی: ۱۲ نکته بهداشتی

28 آگوست 2020
انواع پد بهداشتی

نوشته بعدی: انواع پد بهداشتی

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم