ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

مادران مجرد

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه نکات عمومی

مادران مجرد

مادران مجرد به تنهایی فرزند خود را در طی سالیان طولانی بزرگ می‌کنند. در حالی که بزرگ کردن فرزندان و تربیت آن‌ها سخت است، رفتار غلط با این دسته از مادران، کار را سخت تر نیز می‌کند. فراموش نکنید والدین به محبت، مهربانی و حمایت نیاز دارند تا فرزند خود را به درستی بزرگ کنند، در حالی که یک مادر مجرد به این حمایت نیاز بیشتری نیز دارد. برای اینکه توان یک مادر را از بین نبرید،از گفتن جملاتی که در این مقاله خواهیم گفت، به این مادران پرهیز کنید.

مادران مجرد

۵ جمله که هرگز نباید به مادر مجرد گفت

همسر من هم در این تعطیلات رفته سفر و منم مثل تو تنهام.

مادرانی که به تنهایی کودکان خود را بزرگ می‌کنند، با مشکلات زیادی در این راه دست و پنجه نرم می‌کنند. در این بین ما نیز باید به تجربه ها و نوع زندگی آن‌ها احترام قائل باشیم و نباید در زندگی این افراد دخالت کنیم. بهترین روش برای مواجهه با این مادران شنیدن مشکلات و تجربیات آن‌ها است. هرگز به خود اجازه‌ی اضهارنظر درباره‌ی این مادران را ندهید.

فراموش نکنید که یک مادر مجرد هر چند در شرایط سختی قرار دارد، اما نیازی به جملات محبت یا ترحم آمیز ندارد. استفاده از جملات منفی مانند حس می‌کنم شرایط سختی داری، می‌تواند در روحیه‌ی این مادران تاثیر بگذارد. به جای این کار به این افراد کمک کنید و سعی کنید که هر چند روز یک بار با او به گردش بروید.

واقع برای جای سواله که چجوری این کار رو انجام می‌دی؟

در بسیاری از مواقع تعریف کردن از کاری که یک مادر مجرد انجام می‌دهد، تاثیرات مخربی دارد. چرا که این مادر این کار ها را بر خلاف میل خود انجام می‌دهد. وقتی یک مادر شوهرش را از دست می‌دهد و تصمیم به بزرگ کردن فرزند خود می‌گیرد، دوست ندارد در حین تعویض پوشک، خواباندن کودک، غذا دادن به فرزند و کارهای این چنینی، جملات تحسین برانگیز بشنود.

نگران بزرگ شدن بچت بدون پدر نیستی؟

بیشترین چیزی که یک مادر مجرد را می‌تواند آزار دهد، قضاوت‌های نادرست اطرافیان است. ما نباید با کنجکاوی خود سبب آزرده خاطر شدن این مادران شویم. بیشتر این قبیل مادران، بیشتر از نگرانی فقدان شوهر خود، از بازخوردهایی که دیگران نسبت به فرزندشان می‌گیرند، اذیت می‌شوند. باید قبول کردن که یک مادر به تنهایی می‌تواند فرزند خود را بدون آسیب دیدگی‌های روحی و جسمی بزرگ کند.

چطور دوستات رو می‌بینی؟

یکی از کابوس‌های مادران مجرد، ملاقات دوستان است. شریک شدن و ایجاد یک حس نزدیک و خوب با فرزند، به خوی خود ما را از دوستان خود دور می‌کند. نمی‌توان فرد مورد اعتمادی را برای نگهداشتن فرزند پیدا کرد. به همین جهت اکثر مادرانی که به تنهایی کودک خود را تربیت می‌کنند، از ملاقات دوستان خود محروم می‌شوند.

توصیه‌های زیر برای کمک به مادران مجرد موثر است:

( برخی از توصیه‌ها را افراد دیگر باید انجام دهید و برخی را خود مادر باید انجام دهید.)

تبریک گفتن به مادر مجرد در روز مادر

اگر یک مادر مجرد می‌شناسید، می‌توانید از دوستان و اعضای خانواده بخواهید که برای او جشن بگیرند و یا هدیه بخرند. این کار روی روحیه وی تاثیرگذار است.

غذا پختن

معمولا والدینی که به بزرگ کردن فرزند مشغول هستند، با فشارهای گوناگونی مواجه می‌شوند و اغلب در آشپزی به مشکل بر می‌خورند. یکی از بهترین کمک‌هایی که می‌توانید به عنوان دوست برای مادری که شوهر خود را از دست داده انجام دهید، پختن غذا است.

کمک کردن

برای مادری که تنهاست هیچ کمکی کوچک نیست. می‌توانید برای خرید لوازم مورد نیاز کودک پول جمع آوری کنید و یا برخی مبالغ کودک وی را تامین کنید. همچنین در بسیاری موارد می‌توانید کمک حال مادران تنها باشید.

آموختن تفاوت‌های زندگی به فرزند

در تربیت فرزند خود کوشا باشید. سعی کنید با فرهنگ سازی خود به کودکان بیاموزید که برخی از خانواده‌ها مجبورند که از نعمت پدر یا مادر محروم باشند. در این صورت مشکلات احتمالی کمتر خواهد شد.

به فرزندان خود بگویید که کار بزرگی انجام می‌دهید

با گفتن اینکه فرزندتان مانند بقیه بزرگ می‌شود هم به او و هم به خود کمک کنید و به او یادآوری کنید که از بزرگ کردن وی لذت می‌برید.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

عفونت واژن

تشخیص افتادگی رحم

خارج کردن آی یو دی

تغذیه دوران پریودی

Migraine min اپلیکیشن پی وی

نوشته قبلی: مراقبت های میگرنی

27 مارس 2021
yaeseeegii min اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: کاهش علائم یائسگی زودرس

30 مارس 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم