ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

مراقبت های میگرنی

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه نکات عمومی

مراقبت های میگرنی

میگرن یک نوع سردرد شدید و طاقت فرسا بوده که معمولا با استفراغ، سرگیجه، حساسیت به روشنایی و حتی صدا همراه است. جالب است بدانید که سازمان بهداشت جهانی، این بیماری را در لیست بیماری‌های ناتوان کننده گنجانده است. از آن جا که در زوج‌های بسیاری یکی از طرفین از این بیماری رنج می‌برند، شما باید همواره به همسر خود کمک کنید. در این مقاله با روش‌هایی برای مراقبت از همسر میگرنی آشنا می‌شویم. اگر همسر شما نیز میگرن دارد، با خواندن این راهکارها به وی کمک کنید.

مراقبت های میگرنی

۱۳ راهکار برای مراقبت از همسر میگرنی

۱. فراهم کردن مکان مناسب برای استراحت

یکی از مواردی که می‌تواند سبب تشدید سردرد شود، حرکت کردن است. برای پرهیز از هرگونه حرکت همسر خود، یک محل مناسب برای استراحت وی فراهم کنید تا بتواند در آرامش استراحت نماید.

۲. خاموش کردن چراغ

یکی از علائم فرد میگرنی، حساسیت به نور یا همان نورگریزی است که در علم پزشکی به photophobia نیز شناخته می‌شود. برای مراقبت از همسر میگرنی سعی کنید که چراغ را خاموش کنید تا بتواند در تاریکی از تشدید میگرن جلوگیری کند.

۳. جلوگیری از استفراغ

از حوادثی که معمولا پس از میگرن به وجود می‌آیند، می‌توان به استفراغ اشاره کرد. برای جلوگیری از تهوع همسرتان، با تجویز پزشک از داروی ضد تهوع استفاده کنید. همچنین مواد بودار را از داخل خانه به بیرون منتقل نمایید.

۴. مصرف دارو

سعی کنید که همیشه سر وقت داروهایی که پزشک برای همسرتان تجویز کرده را به او بخورانید. در صورتی که از دوز مصرف دارو اطلاع ندارید، با پزشک مشورت کنید.

۵. خنک کردن ناحیه سر

یکی از بهترین راهکارها برای مراقبت از همسر میگرنی استفاده از کمپرس آب سرد است. همیشه یخ و آب سرد را در دسترس قرار داده و به محض شروع سر درد آن را روی سر و پیشانی شریک خود قرار دهید. این کار سبب تسکین بیماری خواهد شد.

۶. پرهیز از سر و صدا

بهترین چیز برای یک فرد میگرنی سکوت است. تلویزیون را خاموش کنید، کودکان و حیوانات را آرام نگه دارید و از ایجاد هرگونه صدایی خودداری کنید.

۷. استفاده از رایحه درمانی

در این مورد باید دقت داشته باشید که برخی بوها سبب تشدید سردرد خواهند شد. اما برخی از رایحه‌ها کمک خواهند کرد که سردرد همسر شما تسکین یابد. بوی نارنگی، نخود سیاه و همچنین اسطوخودوس از جمله عوامل تسکین دهنده‌ی این درد است. مالیدن روغن این مواد به پوست و یا پخش آن در خانه می‌تواند موثر باشد.

۸. تامین آب بدن

یکی دیگر از راهکارهای مراقبت از همسر میگرنی دادن یک لیوان آب سرد به اوست. البته از انجام این کار در هنگامی که همسر شما حالت تهوع دارد، بپرهیزید.

۹. ماساژ آرام

ماساژ دادن گیجگاه اگر به آرامی انجام شود، باعث کاهش درد میگرن می‌شود.

۱۰. کنترل شرایط

شما علاوه بر اینکه باید آسایش همسرتان را تامین کنید، باید نیازهای احتمالی او را برآورده کنید. بنابراین سعی کنید هر از گاهی به وی سر بزنید.

۱۱. عدم رانندگی

مراقبت از همسر میگرنی فقط به تامین آسایش و نیازهای وی خلاصه نمی‌شود. اگر همسرتان سر درد شدید دارد، باید از نشستن وی پشت فرمان جلوگیری کنید.

۱۲. درک نمودن

بهترین کاری که از دست شما بر می‌آید، درک کردن همسرتان است. بنابراین مشکل او را جدی بگیرید، او را بفهمید و به او کمک کنید تا سردرد خود را بهبود ببخشد.

۱۳. مشورت با پزشک

در صورت بروز هر یک از علائم زیر، حتما با پزشک تماس گرفته و مشورت نمایید:

تغییر در نوع درد

بی حس شدن

عدم تکلم

تب و بالا رفتن درجه حرارت

تنگی نفس

گرفتگی عضلات گردن

 

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۱ ۱ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

عفونت واژن

تشخیص افتادگی رحم

خارج کردن آی یو دی

تغذیه دوران پریودی

آی یو دی غیر هورمونی

نوشته قبلی: آی یو دی غیر هورمونی

26 مارس 2021
مادران مجرد

نوشته بعدی: مادران مجرد

29 مارس 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم