ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

این مکمل های به بانوان توصیه میشود

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه مکمل های غذایی

این مکمل های به بانوان توصیه میشود

بهترین مکمل ها برای سلامت زنان


چه موقع زنان نیازهای غذایی مختلفی دارند در مقایسه با مردان دارند.
زنان در تلاش نیستند که برف های ویژه ای داشته باشند ، بلکه فقط در طول یک عمر تغییرات بسیاری را متحمل می شوند. ماه به ماه در مورد آن فکر کنید ، چرخه هورمونهای بانوان (و شاید خلق و خوی؟) .

همچنین حاملگی، شیردهی و یائسگی, برای در نظر گرفتن همه آنها نیازهای مختلف مواد مغذی است. بنابراین، رژیم غذایی و مکمل های دارویی ما باید به هر مرحله ای که در آن زندگی می کنیم، متناسب باشد.

بنابراین، زمانی که یک مکمل “زنان” را می بینید، فکر نکنید که فقط به خاطر بطری های صورتی ممکن است آن را خاص کرده باشد، این مواد معمولا برای نیازهای مختلف ما نیز طراحی شده اند.

بیشتر مکمل های مفید برای زنان به طور کلی

برای سلامتی همه انسان ها به ویتامین ها و مواد معدنی یکسانی احتیاج دارند. درست است

اما بسته به جایی که یک زن در چرخه زندگی خود قرار دارد ، ممکن است به کمبود یک ماده مغذی خاص برای پشتیبانی از آن مرحله فعلی احتیاج داشته باشد. بنابراین ، مکمل ها باید بر اساس نیازهای غذایی فعلی تنظیم شوند.

حال ، ابتدا اجازه می دهیم با بررسی معدود مواردی که همه زنان به آن احتیاج دارند ، بدون توجه به محل زندگی آنها ، بپردازیم ، سپس چند مورد خاص از سن را مورد بررسی قرار می دهیم.

مولتی ویتامین

به مولتی ویتامین ها به عنوان بیمه نامه جهان مکمل نگاه می شود. این شکاف هایی را که رژیم شما ممکن است از دست ندهد پر می کند.
حتی به عنوان یک متخصص تغذیه ، برای من سخت است که هر روز رژیم غذایی کاملی داشته باشم که هر نیاز ریزمغذی را برآورده کند. اما ، این را باید در نظر داشته باشید مولتی ویتامین ها هرگز جایگزین مواد غذایی واقعی نمی شوند. درعوض ، آنها باید علاوه بر رژیم غذایی سالم در نظر گرفته شوند.

هیچ استانداردی برای اینکه مولتی ویتامین ها باید شامل شوند وجود دارد، برخی مواد مغذی مختلفی دارند، در حالی که دیگران تنها چندین ماده دارند.

سیزده ویتامین و شانزده مواد معدنی وجود دارد که برای سلامت انسان ضروری است. به طور کلی، بیشتر فرمولاسیون های مولتی ویتامین شامل بیشتر یا بیشتر این مواد مغذی در مقادیر مختلف خواهد بود.

چگونه مولتی ویتامین ها به زنان کمک می کنند

تحقیقات در اثر دراز مدت مولتی ویتامین ها مخلوط شده اند، زیرا به نظر می رسد خطر ابتلا به برخی از شرایط سلامت را کاهش می دهند، اما نه دیگران.

بررسی ها نشان داده  مصرف مولتی ویتامین موجب کاهش برخی از انواع سرطان، سکته مغزی و از دست دادن بینایی مرتبط با سن در برخی مطالعات می شود. اما نتایج در تمام مطالعات یا گروه های جمعیتی در تمام موارد مطابقت نداشت.

یکی دیگر از چالش های این بررسی این بود که فرمولاسیون هر مولتی ویتامین برای مطالعات متفاوت بود، بنابراین مقایسه ی یک نتیجه با دیگر (۱).

به طور کلی، هنوز مشخص نیست که دقیقا چه مواد مغذی باید در یک مولتی ویتامین ایده آل قرار گیرند.

نحوه مصرف مولتی ویتامین

از آنجا که رژیم های غذایی ما همیشه مناسب نیستند، مولتی ویتامین می تواند در هر سنی مفید باشد. چندین گزینه در بازار برای گروه های سنی مانند زنان باردار یا سالخوردگان “مناسب” هستند. این ترکیبات سن خاصی حاوی مقادیر مختلف مواد مغذی هستند.

به عنوان مثال، زنان باردار نیاز به اسید فولیک بیشتری نسبت به کسانی که باردار نیستند و زنان بعد از یائسگی نیاز به آهن کمتری دارند. مولتی ویتامین های ساخته شده برای هر گروه سنی یا مرحله زندگی باید این نیازهای تغذیه را در نظر بگیرند.

در صورت انتخاب حالت خوب ، در صورت موجود بودن به دنبال مواردی باشید که مطابق با مرحله زندگی فعلی شما باشد. این امر باعث می شود تا از دریافت مواد مغذی مورد نیاز خود جلوگیری کنید و مطمئن شوید که چیزهایی را که انجام می دهید دریافت می کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید نوع مواد مغذی موجود در آن است. محتوای هر فرمولاسیون می تواند تا حد زیادی بین محصولات متفاوت باشد ، اما یک قاعده کلی برای جلوگیری از فرمول هایی است که حاوی بیش از ۱۰۰٪ ارزش روزانه محلول در چربی باشد. ویتامین E، D، K، و ویتامین A یا هر کدام از مواد معدنی. این مواد مغذی می تواند در سطوح بالا سمی باشد

کلسیم

شما ممکن است مکمل های کلسیم را با چیزی که افراد مسن تر انجام می دهند مرتبط کنید، اما از کلسیم برای زنان در تمام سنین استفاده کنید.

قوای قدرت استخوانی در طول سالهای نوجوان ما، ساختن کلسیم برای زنان جوانتر مهمتر است  به طور کلی ، زنان به ویژه نگران هستند سلامت استخوان. از کسانی که با تشخیص پوکی استخوان، یا استخوانهای ضعیف، ۸۰٪ زنان هستند.

افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان ناشی از این واقعیت است که زنان استخوانهای کوچکتر و ضعیفتری نسبت به مردان دارند و کاهش استروژن که در یائسگی اتفاق می افتد سرعت استخوان را کاهش می دهد  بر اساس این عوامل خطر ، همه زنان باید نگران دریافت کلسیم کافی برای قوی نگه داشتن استخوان باشند.

اما ، کلسیم ممکن است به روشی متفاوت به زنان جوان کمک کند.

طی تحقیقاتی مشخص شد  که مصرف مکمل با ۵۰۰mg کلسیم در روز به طور قابل توجهی به کاهش PMS(سندرم قاعدگی) مرتبط است اضطراب, تغییرات خلق و خوینفخ ، و افسردگی به طور طبیعی کاهش علائم PMS(یا سندرم قاعدگی) یک انگیزه عالی برای هر زن برای در نظر گرفتن یک مکمل کلسیم است.

این مکمل های به بانوان توصیه میشود

چگونه کلسیم ها به زنان کمک می کنند

انواع مختلفی از مکمل های کلسیم وجود دارد. کربنات کلسیم ارزان ترین و حاوی کلسیم ترین عنصر است. کربنات نیز بهتر است با غذا جذب شود، بنابراین آن را با غذا مصرف کنید.

مطمئن باشید که یک مکمل را نیز شامل می شود ویتامین K و D برای کمک به جذب. از مصرف آهن با مکمل کلسیم خودداری کنید، زیرا کلسیم مانع جذب آهن .

اگر قبل از یائسگی هستید، اگر رژیم غذایی شما به علت عدم تحمل لاکتوز یا آلرژی لبنیات، کلسیم کم باشد، مکمل ممکن است لازم باشد.

If شما وگان هستید یا مصرف مقدار زیادی پروتئین، ممکن است نیاز به مکمل اضافی کلسیم نیز داشته باشید. اگر با PMS مبارزه کنید، مکمل کلسیم می تواند به کاهش برخی از علائم کمک کند.

اکثر زنان بعد از یائسگی باید برای تقویت استخوان ها به کلسیم کمک کنند. اگر علاوه بر اینکه مولتی ویتامین مصرف می کنید، حتما برچسب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کلسیم بیش از حد دریافت نمی شود.

رژیم غذایی توصیه شده برای زنان ۱۰۰۰-۱۲۰۰ میلی گرم در روز کلسیم در هر روز، بسته به سن است. فنجان شیر در مورد ۳۰۰ میلی گرم کلسیم است، به طوری که می توانید ببینید که مکمل زیادی برای مکمل وجود دارد.

پروبیوتیک ها

حفظ یک دستگاه گوارش سالم راز رفاه دراز مدت است. به دلیل تغییرات هورمونی که از ماه به ماه و در طول زندگی تجربه می کنند ، زنان در معرض خطر بیشتر برای مشکلات گوارشی هستند.

چگونه پروبیوتیک ها به زنان کمک می کنند

مسائل مربوط به هضم می تواند اولین گام برای توسعه سایر مشکلات بهداشتی باشد. دلیل این امر این است که سلامتی ما به شدت با تریلیون میکروب های ریز که در دستگاه گوارش وجود دارد ، ارتباط دارد. میکروبیوم یا مجموعه ای از باکتری های موجود در روده ، در ایجاد تقریباً هر بیماری بیماری ، از چاقی تا افسردگی گرفته تا دیابت .

پروبیوتیک یکی از راههای کمک به حفظ دستگاه گوارش سالم است. در مواردی که فرد دارای علائم گوارشی مانند یبوست ، اسهال ، گاز یا نفخ باشد ، به ویژه توصیه می شود. آنتی بیوتیک ها همچنین می توانند باکتری های سالم موجود در روده را از بین ببرند ، بنابراین مکمل پروبیوتیک باید در طول و بعد از درمان آنتی بیوتیک در نظر گرفته شود.

چگونه به پروبیوتیک

انواع مختلف مکمل های پروبیوتیک در بازار وجود دارد و متأسفانه، از آنجا که مطالعه میکروبیوم نسبتا جدید است، توصیه های ویژه ای برای سوسین ها یا دوزها در حال حاضر در دسترس نیست.

ما می دانیم که گونه هایی مانند بیفیدوباکتریوم, لاکتوباسیلوس ، و Saccharomyces نشان داده شده است که سلامت روده را بهبود می بخشد و اکثر مکمل ها شامل یک یا همه این ها هستند.

اما، هنگام انتخاب پروبیوتیک، چند چیز وجود دارد که می توانید آنها را بیابید.

اولین مورد CFU یا “واحدهای تشکیل مستعمره” است ، این تعداد برای بزرگسالان باید بین ۱۰ و ۲۰ میلیارد باشد.

علاوه بر این ، یک پروبیوتیک با کیفیت باید در بطری باشد که از نور و گرما محافظت شود ، اگرچه برخی از آنها یخ زده و از نظر قفسه پایدار هستند.

در آخر ، حتما از مکمل قبل از تاریخ انقضا استفاده کنید تا از اثربخشی و ایمنی اطمینان حاصل شود.

امگا-۳ ها

چربی های امگا ۳ چربی های اساسی هستند که باید از رژیم های غذایی خود استفاده کنیم. آنها همچنین بسیار ضد التهاب هستند و به دلیل فواید سلامتی آنها مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است. سه نوع چربی امگا ۳ ، EPA ، DHA و ALA وجود دارد.

آنها در غذاهایی مانند ماهی ، گردو و … یافت می شوند flaxseeds. اکثر افراد امگا ۳ به اندازه کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند ، بنابراین اغلب یک مکمل توصیه می شود.

این مکمل های به بانوان توصیه میشود

چگونه امگا ۳ به زنان کمک می کند

چربی های امگا ۳ برای همه سالم است اما به ویژه برای نگرانی های خاص زنان مفید است.

امگا ۳ ها التهاب را کاهش می دهند که به نوبه خود می تواند درد ناشی از PMS را تقریباً به اندازه ایبوپروفن کاهش دهد و مصرف امگا ۳ به طور مرتب می تواند علائم افسردگی و اضطراب  را بهبود بخشد

مصرف آنها حتی می تواند به پوست شما تاثیر زیادی بگذارد تا شما بتوانید با حس بهتری به پوستتان نگاه کنید و باعث کاهش آکنه و چین و چروک میشود

نحوه مصرف امگا-۳ ها

هنگام انتخاب مکمل امگا-۳ شما می خواهید مطمئن شوید که حاوی EPA و DHA است، آنها انواع امگا-۳ است که نشان داده شده است که به نفع بیشتر سلامتی است. روغن ماهی یا مکمل های روغن زیتون گزینه خوبی برای دریافت EPA و DHA می باشد.

مقدار کل امگا-۳ ها در روز برای زنان توصیه می شود ۱.۱ گرم در روز است. توصیه های خاصی برای EPA و DHA وجود ندارد، هرچند مکمل هایی که از ۲۵۰-۱۰۰۰mg / day استفاده می کنند بیشتر برای افراد سالم است.

دقت کنید که اگر قبل از شروع مکمل امگا ۳ رقیق کننده خون هستید ، با پزشک خود صحبت کنید .

مکمل های زنان در ۲۰ ها و ۳۰ ها

زنان در این محدوده سنی در نظر گرفته می شوند که از “سن کودکی” برخوردارند. صرفنظر از اینکه شما قصد دارید که بچه داشته باشید یا نه، تغذیه باید روی حمایت از دوره های هورمونی ماهانه تمرکز کند.

همچنین، زنان این دوره ممکن است مطالعات زیادی در مورد زمان خود را بین کار، بچه ها و روابط داشته باشند، بنابراین حمایت از استرس ممکن است یک نگرانی اضافی باشد.

در اینجا برخی از مکمل هایی هستند که برای زنان جوانتر تلاش می کنند تا همه آنها را مدیریت کنند.

مجتمع B ویتامین

مجموعه ویتامین B یک مکمل است که شامل هشت ویتامین B ضروری است. آنها برای کمک به حفظ متابولیسم سالم ، تولید هورمون و مدیریت استرس مورد نیاز هستند.

به دست آوردن به اندازه کافی از آنها می تواند کمک کند خستگی مبارزه و تقویت تولید نوروترانسمیترهای حساس در مغز .

چگونه می توان از ترکیبات ویتامین B استفاده کرد

بیشتر مکمل های ویتامین B حاوی مقادیر مختلف B1 ، B2 ، B2 ، اسید پانتوتنیک ، B6 ، بیوتین, B12و اسید فولیک. مقدار هر ویتامین مورد نیاز شما ممکن است متفاوت باشد، بنابراین مطمئن شوید که یک مکمل را که نیازهای خاص خود را دارد انتخاب کنید.

همه این ویتامین ها محلول در آب هستند ، بنابراین خطر سمیت کم است ، بدن فقط آنچه را که استفاده نمی کند ، دفع می کند.

اکثر مکمل ها در دوزهای ۳۰۰-۵۰۰mg اعمال می شوند و گاهی اوقات حاوی مواد مغذی یا مواد معدنی اضافی هستند.

اهن

آهن ماده معدنی مهم برای همه زنان است، اما در درجه اول از سن کودکی است. برای تولید هموگلوبین و میوگلوبین، دو پروتئین مورد استفاده برای حمل اکسیژن استفاده می شود.

چگونه آهن به زنان را کمک میکند

زنان در ۲۰ ها و ۳۰ ها در معرض کمبود آهن هستند که همچنین آنمی نامیده می شوند. علائم آنمی عبارتند از خستگی، ضعف و تنگی نفس.

تلفات خون ماهانه همراه با مصرف نادرست مواد غذایی با آهن زیاد احتمال ابتلا به کم خونی را افزایش می دهد.

اما مهم است که توجه داشته باشیم که آهن مکمل نباید مورد استفاده قرار گیرد مگر اینکه کمبود آن توسط اولین آزمایش خون مشخص شود .

چگونه به آهن

RDA برای آهن برای زنان ۱۸mg / day است. اگر کمبود آهن دارید، پزشک مقدار و نوع آهن مورد نیاز شما را توصیه می کند.

مکمل های آهن می تواند باعث یبوست و سایر مشکلات گوارشی شود، اگرچه فرمولاسیون های “حساسیت پوستی” موجود است.

کلسیم، و یا غذاهایی با کافئین بالا مانند شیر، نباید با آهن مصرف شود.

اگر شما با کمبود آهن تشخیص نداشته اید، اما فکر می کنید که ممکن است کمبود آهن باشد، می توانید غذای بیشتری از آهن مصرف کنید به جای مصرف مکمل. آهن در گوشت قرمز، غلات غنی شده، لوبیا، آجیل، دانه و حبوبات یافت می شود.

ویتامین C

با تمام خواسته های زنان در ۲۰ ها و ۳۰ ها، آخرین چیزی که آنها می توانند انجام دهند، بیمار است. ویتامین C می تواند کمک کند تقویت سیستم ایمنی بدن، نگه داشتن آن قوی است، بنابراین شما می توانید لیست کار خود را مقابله کنید.

ویتامین C همچنین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش آسیب های رادیکال های آزاد کمک کند ، کند شدن پیری را کاهش می دهد و حتی جلوگیری از چین و چروک.

ویتامین C به طور معمول در میوه ها و سبزیجات یافت می شود. این نسبتا آسان است برای رفع نیازمندی های اولیه ویتامین C فقط با رژیم غذایی خود، اما اگر آن را سرد یا فصل آنفلوآنزا باشد، ممکن است بخواهید کمی اضافی مصرف کنید.

RDA برای ویتامین C 75mg در روز برای زنان است.

خطر سمی بودن با این ویتامین از آنجا که محلول در آب است ، وجود دارد. دوز زیاد ممکن است باعث مشکلات گوارشی مانند نفخ و اسهال شود که بطور کلی پس از قطع مکمل رفع می شود.

مکمل های مصرفی  دوران یائسگی

زنان سالمند در یائسگی نگرانی های تغذیه ای مختلفی را نسبت به زنان قبل از یائسگی دارند.

مدیریت هورمون های کاهش هورمون (و فلاش های داغ یا سایر نشانه هایی که ممکن است بوجود آید) و نیز حفظ سلامت استخوان، دو بزرگترین اولویت هستند.

مکمل های بسیاری وجود دارد که می تواند به راحتی زنان به این چرخه نهایی زندگی کمک کند.

Cohosh سیاه

Cohosh سیاه گیاهی است که بومی در ایالات متحده است. برای توانایی آن در حمایت از هورمونی، به ویژه برای زنان که در معرض یائسگی هستند، ارزیابی شده است.

بررسی ۲۰۱۶ از داروهای گیاهی و تاثیر آنها در گرمای فیزیکی نشان داد که cohosh سیاه در کاهش قرمزی چشم و دیگر علائم مربوط به یائسگی موثر است .

چگونه به سیاه Cohosh بروید

Cohosh سیاه را می توان در کپسول یا عصاره یافت. دوز دارو معمولا از ۲۰-۴۰mg دو بار در روز متغیر است.

در برخی موارد، کوهوش سیاه در آسیب های کبدی مشخص شده است، اگر چه تحقیق در مورد این که آیا آن را به کبد سمی است یا نه، هنوز معلوم نیست .

زردچوبه / کرکومین

زردچوبه یک ادویه زرد است که در غذاهای هندی رایج است. حاوی یک آنتی اکسیدان قوی کورکومین نام دارد که به کاهش التهاب و خطر ابتلا به بسیاری از بیماریهای مزمن کمک می کند.

کرکومین به خصوص در دوران یائسگی قدرتمند است، زیرا یک فیتواستروژن است، به این معنا که می تواند به عنوان یک استروژن در بدن عمل کند. این می تواند به کاهش علائم یائسگی معمولی، از قبیل گرگرفتگی، نوسانات خلقی و اختلالات خواب کمک کند، با کاهش میزان استروژن .

چگونه به زردچوبه

زردچوبه معمولاً در کپسولها یا پودرها یافت می شود. این ماده همچنین می تواند در مواد غذایی به عنوان ادویه مورد استفاده قرار گیرد ، اگرچه از این طریق کاملاً غلیظ نیست ، اما مطمئناً طعم خوبی دارد.

پودر نیز می تواند برای تهیه چای یا “طلایی” شیر استفاده شود.

سازمان جهانی بهداشت ۱.۴mg را به ازای هر پوند از وزن بدن توصیه می کند ، به این معنی که یک فرد بالغ ۱۵۰ باید روزانه حدود ۲۱۰mg زردچوبه مصرف کند .

ویتامین D

ویتامین D از سایر ویتامین ها متفاوت است، زیرا بدن ما می تواند تمام ویتامین D ما را از قرار گرفتن در معرض آفتاب بخورد. اما، به سن ما، تمایل داریم زمان بیشتری را در داخل خانه صرف کنیم و همچنین در تولید ویتامین D از خورشید کمتر کار می کنیم.

سطوح پایین ویتامین D به بیماری های متعدد از سرطان سینه به دیابت و بیماری های مرتبط با آن مرتبط است فشار خون بالا. ویتامین D همچنین برای حفظ سلامت استخوان ها بسیار مهم است .

اطمینان از این که زنان مسن دریافت ویتامین D را به اندازه کافی از خورشید یا مکمل ها دریافت می کنند، بخش مهمی از سالم بودن در سالمندان است.

چگونه به ویتامین D

مقدار توصیه شده برای ویتامین D بین ۶۰۰-۷۰۰ IU در روز است، اگر چه بعضی از کارشناسان معتقدند این تعداد ممکن است به دلیل کمبود گسترده در بدن باشد.

از دکتر خود برای یک توصیه شخصی برای شما بپرسید. اگر می خواهید مطمئن شوید که به ویتامین D نیاز دارید، قبل از شروع یک مکمل، از پزشک خود بخواهید آزمایش خون انجام دهد.

نتیجه گیری

به عنوان یک زن، بر اساس جایی که در چرخه عمر خود هستید، نیازهای مکمل شما متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که بهترین مکمل ها را برای شما انتخاب کنید تا بتوانید سالم ترین و سالم ترین زندگی خود را داشته باشید.

 

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

 

 

 

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

ویتامین ث

نوشته قبلی: ویتامین c

13 ژانویه 2021
ویتامین آ مورد نیاز بدن در بارداری

نوشته بعدی: ویتامین (آ) در رژیم بارداری شما

16 ژانویه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم