ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

چگونه زودتر پریود شویم؟

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه پریود

چگونه زودتر پریود شویم؟

تاخیر در پریودی از شایع ترین مشکلاتی است که بسیاری از بانوان در دوران قاعدگی با آن روبرو می شوند. با این حال معمولا خانم ها پس از ایجاد تاخیر در قاعدگی دچار استرس و نگرانی می شوند. به همین دلیل است که بیشتر آن ها بلافاصله دنبال روشی برای زودتر پریود شدن می باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای کاربردی برای زودتر پریود شدن، بیشتر آشنا کنیم.

چگونه زودتر پریود شویم؟

راهکارهایی برای زودتر پریود شدن

بدن بانوان در هر ماه توسط غده هیپوفیز، تخمدان ها، غدد هیپوتالاموس، تیروئید و … دچار تعاملات هورمونی   می شود. که این روند را قاعدگی می نامند. این تعاملات هورمونی می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند تغذیه، اختلال در خواب، ورزش، بیماری و … قرار بگیرند. که در نهایت موجب برهم خوردن نظم قاعدگی خواهد شد. در این صورت ممکن است قاعدگی با تاخیر و یا جلوتر از زمان خود رخ دهد. روز مشخص در ماه را که زمان شروع قاعدگی است، به یاد داشته باشید. در صورتی که پریودی ۵ روز قبل تر و یا بعدتر از این تاریخ اتفاق افتد، کاملا طبیعی تلقی می شود. اما در صورتی که این تاخیر بیش از ۵ روز باشد. بهتر است به پزشک مراجعه نمایید.

نکته: بسیاری از بانوان در صورت بروز این تاخیر، به صورت خودسرانه و بدون تجویز پزشک از داروهای شیمیایی استفاده می نمایند. در این صورت ممکن است نه تنها نظم قاعدگی شما حاصل نشود. بلکه می تواند اختلالی جدی در تعاملات هورمونی شما ایجاد نموده و حتی بارداری شما را نیز تا مدت ها به تاخیر بیاندازد.

چگونه زودتر پریود شویم؟

غذاهای موثر در زودتر پریود شدن

مواد غذایی مصرفی شما نیز با تامین نیازهای ضروری بدن، می تواند در تنظیم روند پریود شما موثر باشد. به همین دلیل استفاده نمودن از مواد غذایی و میوه های حاوی ویتامین C مانند سبزیجات، لیمو، آناناس، انبه و … می تواند در تنظیم سیکل قاعدگی شما موثر واقع شود. همچنین ادویه هایی که گرم هستند نیز می توانند در بازکنندگی سریع پریود، موثر باشند. از این ادویه ها می توان به دارچین، زعفران و زردچوبه اشاره نمود.

چگونه زودتر پریود شویم؟

تغییر در سبک زندگی از مهمترین اقداماتی است که برای زودتر پریود شدن، می توانید انجام دهید. در بسیاری از مواقع استرس های ناشی از عوامل مختلف می تواند اثرات مخربی در زندگی فرد داشته باشد. از جمله تاثیرات آن در بانوان تاخیر در سیکل قاعدگی آن ها است. آشنایی و انجام تکنیک های کاهش استرس مانند ورزش کردن، می تواند به کنترل نموده آن در زندگی کمک نماید. همچنین در برخی مواقع مصرف الکل و کافئین می تواند موجب تاخیر در قاعدگی فرد شود. از آنجایی که استفاده نمودن از الکل و کافئین می تواند میزان هورمون کورتیزول در خون را افزایش دهد. در نهایت ممکن است موجب تاخیر در قاعدگی شود. به همین دلیل برای کنترل نظم قاعدگی سعی کنید مصرف کافئین را به حداکثر دو فنجان در روز کاهش دهید. همچنین از مصرف الکل نیز اجتناب نمایید.

بی خوابی یا نداشتن خواب کافی و به موقع می تواند از دیگر دلایل تاخیر در سیکل قاعدگی باشد. به همین دلیل برای اینکه زودتر پریود شوید. نیاز است تا برنامه خواب خود را بررسی نمایید. به همین منظور باید ۶ تا ۸ ساعت خواب با کیفیت داشته باشید. از طرفی خواب شبانه از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر ساعات روز برخوردار است.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

آیا آمنوره اولیه و آمنوره ثانویه قابل درمان است؟

نوشته قبلی: آیا آمنوره اولیه و آمنوره ثانویه قابل درمان است؟

26 ژانویه 2021
dard ghaedegi min اپلیکیشن پی وی

نوشته بعدی: کاهش درد پریودی

20 فوریه 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم