ورود

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

کاهش درد پریودی

اشتراک گذاری:
بدون دبدگاه پریود

کاهش درد پریودی

با شروع عادت ماهانه‌ی بانوان، درد شکم، لگن و پا نیز آغاز می‌شود و عملا اجازه‌ی هر فعالیتی را از آن‌ها می‌گیرد. علم پزشکی هنوز هیچ روش موثری برای تسکین این درد پیدا نکرده است. به همین جهت در این راهنما با ۵ توصیه‌ی متخصصان این زمینه، به شما در کاهش درد پریود کمک خواهیم کرد.

کاهش درد پریودی

۵ روش برای کاهش درد پریود

با استفاده از این ۵ روش، می‌توانید درد خود را تا میزان زیادی تسکین دهید:

مصرف روغن ماهی و ویتامین B12

بسیاری از خانم‌ها از دچار کمبود اسید چرب امگا ۳ و همچنین ویتامین‌های گروه B هستند. تحقیقات اخیر محققان دانمارکی به خوبی نشان می‌دهد که این مواد علاوه بر فواید زیادی که برای بدن دارند، می‌توانند از میزان دردهای ناشی از عادت ماهانه بکاهند. در این تحقیق سه گروه از بانوان مورد آزمایش بلند مدت قرار گرفتند. به یک گروه در مدت شش ماه، فقط روغن ماهی، به گروه دوم، روغن ماهی به همراه ویتامین B12 و به گروه سوم تنها دارونما داده شد. نتایج پس از ۶ ماه جالب بود. افرادی که روغن ماهی و ویتامین مصرف کرده بودند، کمترین درد عادت ماهانه را داشتند و بیشترین درد برای گروه سوم، یعنی افرادی بود که از دارونما استفاده می‎کردند. بنابراین برای افزایش سلامتی و کاهش درد پریود سعی کنید ماهانه از مواد مغذی شامل این دو گروه مانند ماهی استفاده کنید.

۱.     مصرف سبزیجات و پرهیز از چربی

بسیاری از افراد از مصرف میوه و سبزیجات غافل هستند. فراموش نکنید که مواد غذایی فرآوری شده، به طور معمول دارای مقادیر زیادی چربی، نمک و کربوهیدرات هستند و این مواد سبب افزایش درد پریود خواهند شد. نمک و کافئین موجود در این مواد غذایی یا به طور مثال نوشابه‌های گازدار، باعث تنگی رگ‌های خونی و در نتیجه کاهش جریان خود در اطراف رحم می‌شوند. اگر می‌خواهید از رسوب چربی در اطراف رگ‌های خونی جلوگیری کنید، میوه و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، آب زیادی بنوشید و ورزش را فراموش نکنید.

استفاده از منیزیم به اندازه‌ی کافی

یکی دیگر از راهکارهای کاهش درد پریود تامین منیزیم مورد نیاز بدن است. این ماده علاوه بر حفظ تندرستی، سبب بهبود عملکرد عصب و عضلات خواهد شد که این کار منجر به تنظیم چرخه‌ی قاعدگی شده و از احتباس آب جلوگیری می‌کند. عده‌ای از محققان بیماری‌های زنان دانشگاه پورتو اعتقاد دارند که مصرف سبزیجات برگ سبز، موز، دانه کدو تنبل، آوودکادو و شکلات تلخ می‌تواند نیاز بدن به منیزیم را تامین کند.

گرما درمانی

دکتر برایان کینگ اعتقاد دارد که گرما می‌تواند به سرعت گیرنده‌های درد را مسدود کرده و آن را ساکت کند. گرما درمانی یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای کاهش درد عادات ماهانه است.

ورزش

ورزش همیشه سبب تسکین درد می‌باشد. با ورزش کردن، گردش خون بدن افزایش می‌یابد. از سویی استرس روزانه کم شده و مغز به خوبی می‌تواند اندروفین ترشح کند. یک تحقیق ایرانی در سال ۲۰۰۶ نشان داد که دختران ایرانی به وسیله‌ی ورزش، نشانه‌های سندروم پیش از قاعدگی را کاهش دادند. 

بنابراین یکی از راه‌های مناسب برای کاهش درد پریود ورزش، پیاده روی و انجام حرکات یوگا است.

بسیاری از خانم‌ها به سعی می‌کنند با مصرف دارو به کاهش درد عادات ماهانه کمک کنند. در حالی که با روش‌های گفته شده به خوبی می‌توانید از این درد رهایی یابید.

مطالب تکمیلی،مقالات علمی کامل و پادکست ها و مقالات آموزشی برای داخل اپلیکیشن پی وی است، برای دانلود اپلیکیشن به صفحه دانلود مراجعه کنید.

۰ ۰ رای
آرا
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

سونوگرافی تخمدان ها و رحم

خونریزی زیاد قاعدگی

زمان تخمک گذاری

پرولاکتین

چگونه زودتر پریود شویم؟

نوشته قبلی: چگونه زودتر پریود شویم؟

10 فوریه 2021
علت لخته خون در پریودی

نوشته بعدی: علت لخته خون در پریودی

7 مارس 2021

تمام حقوق سایت برای سلام پی وی محفوظ می باشد. طراحی شده در مجموعه سلام پی وی با همکاری فرهنگ قهوه

سیاست حریم